ПРИКУПЉЕН НОВАЦ ЗА ОПЕРАЦИЈУ ТЕРЕЗЕ ТЕКИЋ

Начелник општине Лопаре Радо Савић приредио је данас пријем за суграђанку Терезу Текић из Пељава, представнике Фонда здравствениг осигурања Републике Српске и чланове Омладинског клуба Лопаре који су успјешно организовали хуманитарну акцију „Помозимо Терези да сачува вид“.
Текићева је захвалила свим грађанима и начелнику општине Лопаре који су помогли и сакупили 5.000 КМ који јој је потребан за операцију уградње рожњаче.
„Опарација уградње рожњаче кошта 6.845 КМ, од чега из Фонда здравственог осигурања Српске дају 30 одсто или 2.053 КМ, а остало су сакупили грађани Лопара којима сам неизмјерно захвална“, рекла је Текићева. Начелник Лопара изразио је задовољство успјехом хуманитарне акције, истичући да је то показало како људи удружени могу постићи много.
Предсједник Омладинског клуба Лопаре Давор Вићић рекао је новинарима да су њихови активисти у овој акцији контактирали грађане који су показали хуманост, па је веома брзо скупљен новац.