Владика Иринеј уручио помоћ угроженим породицама од клизишта

Дана 27.06.2014. године Владика аустралијско-новозеландски Иринеј у пратњи Владике зворничко-тузланског Хризостома, посјетио је општину Лопаре гдје је са надлежним свештенством уручио по 1.700КМ за 47 породица угроженим клизиштем у Прибоју, Тобуту за 20 породица и у Лопарама за 5 породица.
Средства која је Владика донио на Мајевицу је прикупила српска дијаспора у Аустралији која је одлучила да помогне породицама угроженим од клизишта на Мајевици по 1.000 аустралијских долара тј. 1.700КМ. Помоћ за 72 угрожене породице са Лопарске општине je у укупној вриједности од 122.400КМ.Том приликом Владике су обишле неке од локација на подручју општине Лопаре и лично се увјерили у обим штета која су настала након ових елементарних непогода.
Општина Лопаре се захваљује Његовом Преосвештенству Господину Иринеју, такође Његовом Преосвештенству Господину Хризостому као и српској дијаспори у Аустралији која је послала ову значајну финансијску помоћ.