Ванредно стање на подручју општине Лопаре

Због јаког невремена и обилних падавина, које је покренуло клизишта праћено јаким вјетром и других штета на подручју општине Лопаре, начелник општине Лопаре Радо Савић је прогласио ванредно стање.
Тренутна ситуација:
– Због клизишта угрожено је око 15 кућа у МЗ Бријест, Подгора и Липовицама, а најтеже стање је у мјесту Бријест.
– Непроходан је регионални пут Лопаре – Брчко због клизишта на више локација на овом путном правцу.
– Путни правац Прибој- Тузла дјелимично је проходан.
-Угрожена је већина локалних путева. Због воде и клизишта саобраћај се не одвија у МЗ Бобетино Брдо, Мртвици, Брусници, Подгори, Бријест и још неколико мјесних заједница општине Лопаре, док је саобраћај у осталим МЗ општине ЛОпаре тренутно проходан.
– Услед излијевања воде поплављено је 20 кућа у Б.Брду, Прибоју и Пељавама.
– На већем подручју општине Лопаре нема струје због кварова на далеководу и нисконапонској мрежи.
– у Лопарама нема воде због хаварије на водозахвату.
У општини Лопаре ангажоване су све надлежне службе, Цивилна заштита, ватрогасци, радници Бијељина пута и електродистрибуције Бијељина, као и сва расположива механизација на санацији штета, изазваних обилним падавинама.